1) Antalya’nın İklimi

Türkiye, farklı iklim bölgelerinin buluştuğu bir ülkedir. Antalya ılıman bir iklime sahip bir bölgede yer almaktadır. Antalya’nın da içinde bulunduğu Akdeniz ikliminde yazlar sıcak, kışlar ise ılık ve yağışlıdır. Yağışlı mevsim genellikle Ocak ve Mart ayları arasındadır. Bu, 9 ay boyunca dışarıda mutlu bir şekilde vakit geçirmek demektir. Antalya, her mevsim açık havada yemek yiyebileceğiniz, genellikle soğuk mevsimde denize girebileceğiniz, Mart ayında kısa kollu giysilerle rahatça dolaşabileceğiniz, Temmuz ve Ağustos aylarında bronzlaşabileceğiniz ender şehirlerden biridir. Bu mükemmel iklimin eğlenceden başka etkenleri de var. Antalya’yı ziyaret edenlere göre bu iklim çeşitli hastalıklara ve cilt hastalıklarına da iyi geliyor. Ayrıca ideal iklim, Antalyalıları daha aktif olmaya ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeye sevk ediyor.

2) Günlük yaşam masrafları

Ülkelere göre günlük yaşam maliyetlerini karşılaştıran Numbeo’ya göre Antalya, İstanbul’un merkezine göre %12, İngiltere’nin başkenti Londra’ya göre ise %43 daha ucuz. Maliyetin bu kadar uygun olması, yabancı konuklara Antalya’da güzel bir yaşlılık fırsatı sunuyor.

3) Taze ve sağlıklı yemek

Sağlıklı olmaktan bahsetmişken, Türkiye’nin yemek kültüründen bahsetmemek mümkün değil. Diğer ülkelerdeki fast food kültürünün aksine Türkiye, yemek pişirme ve taze yemek yeme değerlerini hala benimsiyor. Bu, en sağlıklı yiyecekleri en iyi malzemelerle yemek anlamına gelir. Her öğünde salata tabağı, meyve, atıştırmalık gibi mezeler görmek normaldir.

4) Tüm yıl boyunca aktif uluslararası ve iç hat uçuşları

Antalya Havalimanı, ülkenin en kalabalık ve en yoğun havalimanlarından biri olmasına rağmen, iyi planlanmış ve başarılı çalışanları ile birçok ödül ve ün kazanmıştır. Haftalık olarak tekrarlanan iç ve dış hat uçuşları ile konuklar ülkenin geri kalanını ve hatta dünyayı ziyaret edebilirler. Özellikle yaz aylarında yüzlerce ulustan ziyaretçi çeken havalimanında saatlik uçuşlar bulunuyor. Kış aylarında bile Bodrum, Dalaman gibi diğer tatil noktalarına uçuşlar durdurulurken, Antalya tren istasyonunda hava trafiği tüm hızıyla devam ediyor.

5) Doğal güzellikler

Antalya; Doğal güzellikleri, dağları, denizi, tarihi yerleri ve mutlaka görülmesi gereken yerleri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunuyor.